5 pomysłów na dekoracje z drewnianych patyczków

12/01/2022

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już dziś warto więc pomyśleć o przygotowaniu ozdób i dekoracji, które podkreślą wyjątkowy klimat. Doskonałym materiałem mogą okazać się drewniane patyczki. Ozdoby stworzone z patyczków są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też ekologiczne i ekonomiczne. Oprócz tego, wspólne tworzenie dekoracji może stać się okazją do spędzenia czasu w gronie najbliższych. Jak wykonać ozdoby z drewnianych patyczków drewnianych?

Zawieszki na choinkę – drewniane patyczki w nowoczesnym wydaniu

Pierwszym pomysłem na kreatywne zastosowanie drewnianych patyczków do lodów jest stworzenie zawieszek na choinkę. Drewniane patyczki po lodach charakteryzują się różnorodnością kształtów i długości. Dzięki temu można posłużyć się nimi przy konstruowaniu świątecznych symboli – śnieżynek i gwiazdek, a nawet postaci, takich jak: święty Mikołaj, elf, renifer czy bałwanek. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy.

Przygotowywanie zawieszek nie wymaga skomplikowanych materiałów. Podstawą są oczywiście patyczki do lodów, które należy połączyć za pomocą kleju. Do pomalowania patyczków najlepiej zastosować farby plakatowe. Wytrzymałość, odporność na odkształcenia oraz czysta struktura patyczków sprawiają, że kolorowanie jest niezwykle łatwe i przyjemne. Powstałe zawieszki można ozdobić za pomocą dowolnych dodatków: koralików, guzików, brokatu lub naklejek, a następnie umieścić je na choince za pomocą sznurka.

Zawieszki to nie jedyny sposób na wykorzystanie drewnianych patyczków. Świątecznym odkryciem, które zachwyci niejednego obserwatora, mogą stać się patyczkowe mini choinki. Doskonałym materiałem są w tym przypadku długie patyczki laryngologiczne, które należy pociąć na części różnej długości, a następnie ułożyć – od najkrótszej do najdłuższej – tak, aby powstał kształt choinki. Do połączenia drewnianych szpatułek należy użyć kleju na gorąco. Po wyschnięciu kleju, można przystąpić do kolorowania i zdobienia konstrukcji.

Szpatułki drewniane jako podstawa szopki bożonarodzeniowej – czy to możliwe?

Trudno wyobrazić sobie Wigilię bez symbolu, jakim jest szopka bożonarodzeniowa. Dzięki drewnianym patyczkom po lodach można wykonać ją samodzielnie. W jaki sposób? Istnieje kilka technik, które warto zastosować. Jedną z nich jest stworzenie całej szopki z patyczków. Należy połączyć patyczki drewniane do lodów przy użyciu gorącego kleju tak, aby konstrukcja przybrała kształt szopki. Pomocny w odpowiednim ułożeniu patyczków może okazać się prostokątny karton. Do stworzenia dachu najlepiej wykorzystać szpatułki drewniane Kiedy konstrukcja będzie gotowa, można przystąpić do jej wykończenia – ułożenia słomy na dachu, umieszczenia w środku gipsowych postaci oraz pomalowania ścian farbami plakatowymi.

Patyczki do lodów doskonale sprawdzą się również w roli dodatków do gotowej szopki. Ozdobienie ścian, wypełnienie dachu lub wykonanie kolorowych figurek to jedynie przykłady pomysłów, które warto zastosować. Naturalne drewno brzozowe lub bukowe nada całej konstrukcji wyjątkowego klimatu i pomoże wprowadzić świąteczny nastrój. Szopka bożonarodzeniowa wykonana przy pomocy drewnianych patyczków po lodach to nie tylko ozdoba wnętrza, ale też – pomysł na nietuzinkowy prezent, którym można obdarować swoich bliskich.

Jakie ozdoby z patyczków po lodach warto umieścić na wigilijnym stole?

Jednym z najważniejszych elementów Świąt Bożego Narodzenia jest kolacja wigilijna spędzona w rodzinnym gronie. Aby podkreślić magię tego specjalnego czasu, trzeba odpowiednio udekorować stół. Po raz kolejny niezawodne są patyczki drewniane do lodów. Niewielkie ozdoby, takie jak: podstawki pod szklanki, osłonki na świece czy patyczkowe śnieżynki w świątecznych barwach sprawią, że cała zastawa stołowa nabierze wyjątkowej symboliki.

Nie można zapomnieć o najważniejszym elemencie jaki powinien się pojawić w trakcie Świąt Bożego Narodzenia to żłobek. Można go wykonać w bardzo prosty sposób z patyczków do lodów czy szpatułek drewnianych. Będzie on niezastąpionym elementem na stole wigilijnym lub w ręczenie wykonanej szopce.

5 pomysłów na dekoracje z drewnianych patyczków

Napisz do nas lub odwiedź naszą stronę internetową i facebooka!

Bliskie są Ci nasze wartości?

Jesteś przedstawicielem producenta żywności lub hurtowni i potrzebujesz
wysokiej jakości drewnianych produktów w przystępnej cenie?

Skontaktuj się z nami już teraz

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności