Wyroby drewniane – ekologiczna alternatywa dla szkodliwego plastiku.

03/30/2021

Ze względu na wysoką szkodliwość wyroby plastikowe są usuwane z rynku. Doskonały zamiennik stanowią produkty drewniane. Dlaczego warto wybrać artykuły z drewna?

Wyroby drewniane – ekologiczna alternatywa dla szkodliwego plastiku.

Zgodnie z postanowieniami dyrektywy plastikowej, uchwalonej przez Parlament Europejski, wprowadzanie na rynek plastikowych produktów jest zakazane. Postanowienie wchodzi w życie już w 2021 r. i obejmuje między innymi takie produkty, jak: plastikowe sztućce, słomki oraz styropianowe tacki. Przedsiębiorcy muszą znaleźć więc alternatywne sposoby dla dalszego prowadzenia działalności. Ekologicznym, funkcjonalnym oraz bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór produktów z drewna. Artykuły drewniane mogą być wykorzystywane w wielu branżach, a ich jakość nie wzbudza wątpliwości. Oprócz tego, nie niszczą ekosystemu. Co należy wiedzieć o drewnianych produktach?

Jakie przepisy wprowadza dyrektywa plastikowa?

Zakaz wprowadzania na rynek europejski wyrobów plastikowych jest spowodowany wysokim czynnikiem szkodliwości surowca. Przedsiębiorcy wykorzystujący produkty z plastiku muszą opróżnić magazyny najpóźniej do 3 lipca 2021 roku. Dlaczego? Plastikowe sztućce, słomki, jednorazowe talerzyki, kubeczki oraz tacki są bardzo trudne w utylizacji, przez co zanieczyszczają środowisko. Oprócz tego, stanowią około 70% całkowitej ilości odpadów morskich. Jest to szczególnie niebezpieczne dla wodnej fauny i flory.

Charakterystyka i zastosowanie wyrobów z drewna.

Drewno jest jednym z najbardziej ekologicznych surowców. Jest nie tylko odnawialnym źródłem energii, ale też może być wielokrotnie poddawane procesowi recyklingu. Jedną z najistotniejszych zalet drewnianych artykułów jest ich łatwa obróbka oraz szybki rozkład. Dzięki temu drewno nie ma degeneracyjnego wpływu na ekosystem. Gdzie można wykorzystać produkty z drewna?

Wbrew pozorom wyroby drewniane są stosowane nie tylko w branży spożywczej, choć oczywiście stanowią jej ważną część. Patyczki do lodów, mieszadełka do napojów oraz sztućce od dłuższego czasu dominują w przemyśle spożywczym i nadal przechodzą dynamiczny rozwój.

Jednak drewno zastosować można także w innych dziedzinach. Jednorazowe szpatułki idealnie sprawdzą się w placówkach medycznych, a zwłaszcza – w gabinetach lekarskich. Mogą być wykorzystane również w zabiegach kosmetycznych, takich jak nakładanie wosku.

Jakie korzyści niesie wybór produktów drewnianych?

Ekologiczność to nie jedyna zaleta drewnianych wyrobów. Drewno cechuje się niezwykłą funkcjonalnością. Jest lekkie, wygodne oraz komfortowe w użytkowaniu. Ponadto, jego uniwersalność sprawia, że może być bezpieczne stosowane zarówno do potraw zimnych, jak i gorących.

Warto wspomnieć także o korzyściach dotyczących bezpieczeństwa. Artykuły są produkowane jedynie z surowców certyfikowanych, takich jak drewno bukowe lub brzozowe. Ponadto, w czasie produkcji są idealnie wygładzane, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla użytkownika.

Bliskie są Ci nasze wartości?

Jesteś przedstawicielem producenta żywności lub hurtowni i potrzebujesz
wysokiej jakości drewnianych produktów w przystępnej cenie?

Skontaktuj się z nami już teraz

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności